Návrh a implementace integračních platforem. Vývoj API, služeb na míru a integrační projekty. Zátěžové testy a profylaxe integrační platformy.
Integrační architektura a platformy
Vývoj integračních rozhraní a projekty
Integrační Performance testy integrace
Profylaxe integrační platformy
Konzultace a školení
Common data model
Integrační přístup, který přináší největší míru flexibility a agility profituje zejména z možností DevOps, kontejnerizace a virtualizace/cloudu. Svou podstatou distribuovaný přístup k integraci je sice mocným nástrojem zejména v oblasti vývoje a škálování, ale na druhou stranu velkým nebezpečím zejména pro provoz a governance. Vybudovat funkční robustní integrační framework pro tvorbu integračních mikroslužeb je náročné jak na čas, tak na peníze a jsme pyšní na to, že jsme se mohli podílet na tvorbě a nasazení těchto frameworků ve dvou velkých bankovních institucí, a to jak s využitím tradičních serverových technologií Springboot a Camel, tak i tzv. serverless přístupem Camel K.
Čím dál tím více zákazníku si uvědomuje, že může být velmi výhodné informace mezi systémy předávat ne v době, kdy je daný systém potřebuje, ale v době, kdy se na zdroji informace stane nějaká významná změna, tzv. událost. Tato událost je vhodným způsobem odeslaná a následně rozdistribuována mezi všechny, kteří o tuto událost stojí. Někdy se tomuto přístupu říká také streaming. Výhodou tohoto přístupu je využití možnosti near-real-time reakce na vzniklou událost, možnost přenosu velkého množství dat, možnost obrábění příchozích dat on-the-fly, atd. K budování takovéto architektury využíváme technologií KAFKA, KAFKA Streams, kSQL DB, CONFLUENT, APACHE SPARK, Schema Registry, DEBEZIUM.
SOA se v dnešním agilním světě považuje už za trochu old-fashioned, stále jde ale o dominantní přístup k integraci ve velkých společnostech. Proč? Protože často neexistuje business case pro změnu a zároveň má tento lety a trhem prověřený přístup stále mnoho výhod. U našich zákazníků se podílíme na integraci na komerčních ESB platformách od společností ORACLE a IBM, nebo na opensource platformách CAMEL a MULE. Kapitolou sama pro sebe je pak „zAgilnění“ tohoto, z principu „neAgilního“ přístupu aplikací automatizačních postupů z DevOps.
Potřeba rychlé reakce na potřeby frontendových a mobilních aplikací, zvýšená bezpečnostní rizika, single-sign-on, účtování využívání integračních služeb a řada dalších faktorů si vyžádalo vznik platforem API Gateway a API Management. Platformy, které se svou povahou hodí primárně pro integraci frontendových a mobilních aplikací na rozhraní vnitřních systémů jsou v mnoha případech nejen schopny nahradit řadu komponent zajišťujících zabezpečení integrace, ale i nahradit ESB a to vše za vyšší podpory agilního přístupu. Nejčastěji pracujeme s komerčními platformami od společností AXWAY a BROADCOM, nebo s opensource platformou MULE.
Ozvěte se a domluvte si schůzku.